Среда, 22.01.2025, 03:19

Меню сайта
Календарь
«  Январь 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Публічний звіт перед громадою за I півріччя 2016 року

До вашої уваги публічні звіти за I півріччя 2016 року бібліотек КЗ "Лисичанська ЦБС"

КЗ «Лисичанська ЦБС» сьогодні – це 10 бібліотек, що обслуговують мешканців Лисичанська, Новодружеська, Привілля та інших мікрорайонів міста: 4 бібліотеки для дорослих, 3 бібліотеки для дітей, 3 бібліотеки сімейного читання.

Загалом бібліотеки системи щорічно відвідує майже 29000 користувачів різних вікових категорій.

До послуг читачів – книжковий фонд кількістю 418000 одиниць, 4 безкоштовних Інтернет-центри, обладнані сучасною комп’ютерною технікою,  безкоштовний Wi-Fi.

Крокуючи в ногу з часом, бібліотеки міста постійно впроваджують нові креативні форми роботи, щоб надавати користувачам найсучасніші послуги, які будуть затребувані та якомога повніше задовольнять інформаційні потреби відвідувачів.

Працюючи в напрямку «Сучасна бібліотека- міст до електронного урядування», бібліотеки перетворились на справжні інформаційні центри місцевої громади. Користувачі бібліотек отримали доступ до офіційної інформації органів влади всіх рівнів, мали змогу звернутися до електронного суду, перевірити нарахування пенсії через «Пенсійний калькулятор», шукати роботу, навчатись он-лайн та дистанційно замовляти квитки н різні види транспорту, здійснювати електронні платежі за допомогою електронного банкінгу, оформляти перепустки в зону АТО, до того ж й здійснювати Інтернет-покупки (протягом I півріччя 2016 року користувачі бібліотек отримали майже 200 таких послуг).

Безкоштовні послуги бібліотек допомагають членам громади у вирішенні безлічі життєвих питань: від спілкування в соціальних мережах до участі в законотворчій діяльності влади всіх рівнів.

Бібліотеки міста стали джерелами отримання корисної та безпечної інформації, місцем відпочинку, спілкування та проведення вільного часу.

В 2016 році в центральній бібліотеці розпочав роботу «Коворкінг-центр», який вже став популярним місцем спілкування активної молоді нашого міста.

В бібліотеках КЗ «Лисичанська ЦБС» працюють 18 клубів та гуртків за інтересами, які згуртовують різних людей. Кожен обирає заняття до душі – літературний клуб, або клуб майстрів «Натхнення», клуб декоративно-прикладного мистецтва «Райдуга талантів», клуб сімейного спілкування «Сімейне коло» або клуб молодих мама «Подруга». Бібліотечні клуби гостинно запрошують всіх бажаючих. Для дітей теж є цікаві клуби: «Острів скарбів», «Юні Попелюшки», «Мальва», ляльковий театр, гурток «Оригамі», «Джерельце», «Маленька країна». Ми вважаємо, що кожна дитина зможе реалізувати себе, розвивати свої творчі здібності та інтелект.

 Публічні бібліотеки прагнуть максимально наблизитись до повсякденного життя громади та надати людям можливість міжособистого творчого неформального спілкування.

Звітуючи перед громадою про свою роботу, ми прагнемо показати, що сучасна бібліотека – це не тільки зібрання книжок, а насамперед – це  величезний світ соціальних комунікацій, центр культурного спілкування та творчого розвитку, інформаційний та освітній центр для мешканців нашого міста.

Що пропонує цікавого бібліотека? Які заходи відбуваються в її стінах? Що нового впроваджується в роботу бібліотек?

По-перше: бібліотека обрала місію посередника між владою і громадою. Які саме послуги надає бібліотека громадянину? – В бібліотеці працює комп’ютеризований «Пункт доступу громадян до офіційної інформації органів влади» (ПДГ), де кожен громадянин має змогу отримати інформацію щодо діяльності органів державної влади, звернутись  зі своїм проханням або пропозицією, скористатись «гарячими лініями», ознайомитись з новими законодавчими  документами органів влади всіх рівнів.

 Протягом I півріччя 2016 року послугами ПДГ скористалися 27 чоловік.

Стрімкий розвиток інформаційних технологій сприяв модернізації бібліотечного сервісу. Бібліотеки почали використовувати технологічні можливості XXI століття для надання послуг на якісно новому рівні. Працюючи в напрямку «Сучасна бібліотека – міст до електронного самоврядування», бібліотека забезпечила вільний доступ до послуг електронного урядування.  Безкоштовні електронні послуги бібліотеки допомагають членам громади у вирішенні безлічі життєвих питань – це і можливість навчатися он-лайн і дистанційно, замовляти квитки на різні види транспорту, робити покупки через інтернет, поповняти рахунок мобільних телефонів, шукати роботу та здійснювати он-лайн реєстрацію дитини до дитячого садочка.       

 Користувачам бібліотеки постійно надавались консультації з методики пошуку потрібної інформації  на сайтах державних та місцевих органів влади.

 Всі ці та багато інших послуг Вам нададуть в центральній бібліотеці нашого міста. Протягом I півріччя цього року електронними послугами скористувалися 63 громадянина.

 Другим важливим напрямом роботи бібліотеки стало подолання правової незахищеності та поширення правових знань серед мешканців громади.

 В центральній бібліотеці вже кілька років працює «Безкоштовна юридична приймальня», де професійну консультацію фахового юриста А. Рижкова отримали в першій половині цього року 32 особи. Консультації надавались з питань трудових відносин, пенсійного законодавства, надання житлових субсидій та пільг.

З метою налагодження довгострокових партнерських стосунків центральна бібліотека підписала Меморандум із Сєвєродонецьким  місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги, завдяки його роботі в громаді не тільки формується правова освіченість громадян, а й створюються рівні можливості для доступу осіб до правосуддя. Відтепер, за допомогою цієї співпраці, мешканці Лисичанська звертаються до центру за безоплатною вторинною правовою допомогою.  До того ж, кваліфіковані юристи Норвезької ради у справах біженців (NRC) спільно з Сєвєродонецьким місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги протягом I півріччя 2016 року безкоштовно надавали професійні консультації внутрішньо переміщеним осібам, які постраждали під час конфлікту. До речі, NRC є незалежною, міжнародної, гуманітарної, неурядовою організацією, яка здійснює в Луганській області проект «Інформування, консультування та правова допомога».

 Особливу увагу бібліотекарі приділяють організації правової та соціально-психологічної допомоги користувачам з числа внутрішньо переміщених осіб.

В бібліотеці діє соціально-психологічна служба допомоги, головною метою якої є надання підтримки громадянам, які вимушено залишили рідні міста і села  адаптуватися на новому місці. За 2016 рік 26 чоловік отримали психологічну допомогу фахових психологів.

Протягом I півріччя 2016 року центральна бібліотека реалізувала проект «Швидке реагування на соціально-економічні проблеми внутрішньо переміщених осіб в Україні» (в рамках програми розвитку ООН). 24 внутрішньо переміщені особи поважного віку безкоштовно навчалися користуванню комп’ютерною технікою, отримали змогу спілкуватися через скайп зі своїми близькими. Крім цього ці люди запрошувались до бібліотеки на літературно-музичні вечори, творчі зустрічі з поетами а письменниками, майстер-класи з рукоділля. Бібліотекарі робили все можливе, щоб допомогти цим людям вирішувати повсякденні життєві проблеми та змістовно й цікаво проводити  своє дозвілля.

З метою розширення правової обізнаності мешканців міста, формування їх правової свідомості в бібліотеці розпочав роботу дискусійний кіноклуб документального кіно з прав людини «Docudays UA». Засідання клубу відбуваються 2 рази на місяць. Присутні переглядають документальні фільми, які стосуються прав людини, активно обговорюють їх. Протягом цього року відбулось 10 засідань кіноклубу. Особливо запам’ятались всім перегляди фільмів «Ромська мрія», «Зламані гілки», «Абетка», «Коли-небудь ми станемо щасливими», «Циркові гастролі», «Грішна хвороба». Особливою популярністю клуб користується  у студентської та учнівської молоді Лисичанська. Клуб «Docudays UA» відкрито завдяки перемозі центральної бібліотеки в проекті Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини.

Фахівці центральної бібліотеки оперативно  реагують на соціально значущі події в житті нашої країни та суспільства. Сучасний стан демократичного розвитку українського суспільства, спрямований на Європейську інтеграцію, тому бібліотека взяла на себе місію показати місцевій громаді переваги європейської спільноти, донести інформацію щодо політичного, економічного устрою Європейського Союзу та його культурного розмаїття. 20 травня, напередодні святкування Дня Європи в Україні, в центральній бібліотеці  відкрився Пункт європейської інформації «Європейський вектор». В цей день в бібліотеці пройшли цікаві заходи: відбулась презентація медіа-ресурсів, працювала мобільна бібліотека «Європа поряд з нами», в форматі «Жива бібліотека» відбулась зустріч з людьми, які мандрували країнами Євросоюзу. Працював і творчий майданчик, де біля виставок декоративно-прикладного мистецтва проходили майстер-класи з виготовлення ляльки-мотанки та поробок технікою канзаші; майданчик інтелектуально-розважальних ігор запрошував прийняти участь в Євроквесті «Україна – це Європа», інтелектуальних змаганнях на кращого знавця історії Європейського Союзу, різноманітних вікторинах та конкурсах. Особливо популярною у гостей заходу користувався фотосалон «Під Європейською парасолькою» та бібліотечна кав’ярня «Європікнік», в якій за правильну відповідь на питання пізнавальної вікторини європейської тематики кожен отримував чашку ароматної кави. 

Центральна бібліотека прагне бути центром інформаційного спілкування мешканців нашого міста будь-якого віку та національності. Протягом кількох років у бібліотеці працює «Центр національних культур», метою якого є збереження а розвиток культури та національних цінностей народів різних національностей . В цьому році пройшли декади білоруської, азербайджанської, ромської, татарської та грузинської культур. «Пісняри» та «Віраси», Муслім Магамаєв та Вахтанг Кікабідзе, запальні циганські мелодії та сучасні естрадні виконавці повертали нас до культур різних народів. А ще в програмі декад: виставки літератури, он-лайн перегляди кінофільмів, зустрічі з цікавими людьми різних національностей, які розповідали про звичаї та традиції своїх народів, видатних земляків та гостинно пригощали стравами національної кухні. Зустрічі в «Центрі національних культур» були святом народів різних національностей, а користувачі бібліотеки мали змогу дізнатися багато цікавого про культуру та звичаї народів різних національностей.

Ще одним з нових та цікавих проектів став проект «Жива бібліотека», який відкрив шлях до кращого порозуміння між різними людьми шляхом пізнання та тісного спілкування між людьми різних соціальних верств, різного віку та різного життєвого досвіду. «Жива бібліотека» - це проект, де книгою виступає людина, з якою можна спілкуватися, отримуючи інформацію з перших вуст, задавати питання. Відвідувачі бібліотеки із задоволенням користуються «живою бібліотекою». Вони вже поспілкувалися з багатодітним батьком, модельєром, бізнес-леді, дизайнером, волонтером, психологом та ще багатьма цікавими людьми.

Ми запрошуємо всіх бажаючих взяти участь в нашому проекті. Якщо ви бажаєте стати «живою книгою», поділитися власним життєвим досвідом – ми чекаємо на вас. Якщо ви бажаєте прочитати «живу книгу» – наша бібліотека надасть вам цю можливість.

            Центральна бібліотека в Інтернет-просторі

Центральна бібліотека комунального закладу «Лисичанська ЦБС», як і більшість сучасних бібліотек України, висвітлює свою діяльність в Інтернет-просторі. Головним інформаційним ресурсом КЗ «Лисичанська ЦБС» є сайт - lislib.at.ua. Сайт насичений, має багато розділів, які постійно додаються, що пов’язано із появою нових напрямів роботи бібліотек КЗ «Лисичанська ЦБС». Серед розділів сайту можна виокремити декілька нових та цікавих:

  • «Головна сторінка», на якій розміщуються матеріали про заходи та різноманітні події, свята, конкурси, зустрічі з цікавими людьми, які відбуваються в бібліотеках КЗ «Лисичанська ЦБС» тощо.
  • «Бібліоафіша», за допомогою якої віртуальні користувачі дізнаються про те, які заходи та культурні події проходитимуть в бібліотеках  КЗ «Лисичанська ЦБС» протягом поточного місяця.
  • «Краєзнавство». Цей розділ допомагає дізнатися цікаві факти про м. Лисичанськ, про видатних людей нашого міста, місцевих поетів та письменників, познайомитись із їх творчістю, здійснити віртуальну подорож нашим містом тощо.
  • «Електронний громадянин». Цей розділ допомагає всім бажаючим скористатися послугами електронного урядування: звернутися до органів влади, до електронного суду, замовити квитки на різні види транспорту, здійснити інтернет-покупки тощо.
  •  «Кіноклуб «Docudays UA» висвітлює діяльність однойменного дискусійного кіноклубу документального кіно з прав людини, який працює в центральній бібліотеці.
  • «Пункт європейської інформації» знайомить відвідувачів сайту із діяльністю цього пункту, який відкрито завдяки перемозі центральної бібліотеки у Всеукраїнському конкурсі «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації в бібліотеках» (за підтримки Європейського Союзу). Також цей розділ розповідає про країни, які входять до складу ЄС, про освіту в країнах Євросоюзу та різні цікаві факти.
  • «Ми на TV». В цьому розділі сайту зібрані відео про роботу бібліотек КЗ «Лисичанська ЦБС» з різних напрямків, які відзнято каналами 1+1, ЛОТ, Акцент, Еспрессо TV.

 Сайт КЗ «Лисичанська ЦБС» різнопланово висвітлює роботу бібліотек Лисичанська, за I півріччя тільки на головній сторінці розміщено понад 140 новин-інформацій.

Центральна бібліотека є активним користувачем популярних соціальних мереж: Facebook, ВКонтакте, Одноклассники. Своїм підписувачам, віртуальним користувачам центральна бібліотека пропонує різнопланову інформацію, але завжди цікаву та корисну. Це й добірки літератури за різними темами (твори сучасних українських письменників, зарубіжні, класичні твори; списки книжок для розвитку інтелекту, логіки, для відпочинку; за порами року, святкові добірки тощо). Безліч «лайків» на сторінках ЦБ в соціальних мережах набирають списки типу «Гаряча10-ка»: книжки-романи, книжки-детективи, книжки-трилери, книжки-роздуми, книжки-мандри, книжки-гіганти, книжки-міні, книжки-країни тощо.

Віртуальним користувачам центральна бібліотека пропонує також пости про сучасні інформаційні технології та корисні гаджети для читачів,  прості поради-підказки щодо користування комп’ютером. Подобаються нашим підписувачам й зображення-мотиватори читання, книжковий гумор, влучні та дотепні цитати відомих письменників тощо.

Щодня в цих соціальних мережах ми знаходимо нових друзів та колег, які слідкують за тим, як розвивається КЗ «Лисчаснька ЦБС». За I півріччя у Фейсбуці розміщено понад 400 постів, у VK – 382, в Одноклассниках – 396 постів та ціквих посилань.

 

 Якщо ви бажаєте більш детальніше дізнатися про роботу бібліотек нашого міста,

пропонуємо ознайомитись зі звітом роботи бібліотеки для дітей №1 та бібліотек-філій КЗ «Лисичанська ЦБС» за I півріччя 2016 р.