Суббота, 16.12.2017, 03:28

Меню сайта
Календарь
«  Декабрь 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Патриот Луганщины

Інформація

про роботу комунального закладу «Лисичанська ЦБС»

в рамках регіональної програми «ПАТРІОТ ЛУГАНЩИНИ» протягом 2013 року

     Діяльність бібліотек системи спрямована на формування у громади, особливо у молоді, високої суспільної та громадської свідомості, патріотичних почуттів на основі культурно-історичних цінностей, трудових, бойових традицій Луганщини і всього українського народу; виховання особистості, яка не байдужа до історичного минулого своєї Батьківщини, спроможна бути відповідальною за долю країни , за майбутнє рідного краю, міста. Запорукою ефективності та системності цієї роботи є регіональна цільова програма «Патріот Луганщини». В рамках її реалізації бібліотеки КЗ «Лисичанська ЦБС» у 2013 році провели багатогранну різномаїть заходів, які були   спрямовані на основні дати  - 75-річчя від дня створення Луганської області та 70-річчя визволення Лисичанська та Луганшини від німецько – фашистських загарбників.

Участь в обласних, міських краєзнавчих конкурсах, акціях.

     У першому кварталі  бібліотеки системи забезпечили участь молоді та юнацтва міста, користувачів бібліотеки в IV обласній молодіжній генеалогічній експедиції «Слідами минулих поколінь», ініціатором проведення якої виступила Луганська обласна бібліотека для юнацтва та в обласному конкурсі творчих робіт «Край, в якому ми живемо», запропонованому Луганським обласним центром дитячо-юнацького туризму і краєзнавства, які були приурочені до 75-ї річниці створення Луганської області. Всього було залучено і надано організаційну підтримку 20 користувачам бібліотеки юнацького віку. Надіслано до області 28 робіт, серед яких: дослідницькі роботи, присвячені історичним пам’яткам та видатним землякам («Привільський плацдарм», «І.Горох – наш земляк», «Лелечий край любові і наснаги: творчість Галини Яценко», «Культурна спадщина мого народу: поети – земляки» та ін.; літературні твори (оповідання, вірші, нариси, есе): відеопрезентації, фотосюжети, які відобразили красу і неповторність рідної природи; відеопроекти про творчість народних майстрів міста, митців культури та мистецтва краю, вироби з природного матеріалу та вишивані рушники, зроблені руками конкурсантів. Найбільш цікаві роботи надали О.Маркін, В.Любинецький, Є.Бутко, К.Білянська, Д.Дюміна, Т.Шаркова, В.Бутенко, Н.Гордійчук та інші. 

     Для користувачів бібліотеки, відвідувачів сайту, було запропоновано взяти участь у міському фотоконкурсі «Луганщина в об’єктиві: історичний ракурс». За період з лютого по червень до бібліотеки надійшло 15 робіт, в т.ч. 13 фотографій краєвидів та пам’ятних місць Лисичанська та 2 відеопрезентації рідного міста. Роботи юних фотохудожників О.Горун, Н.Андріївої,  І.Бондур, Ю. Бондаренко, А.Варавіної, А. Водолажської та ін. проникнені справжньою любов’ю до своєї малої батьківщини. Конкурсні роботи надходили до бібліотеки на електронних носіях і поповнили фонд відеотеки краєзнавчого відділу центральної бібліотеки.

    17 квітня за ініціативою Луганської обласної бібліотеки для юнацтва у всіх бібліотеках області пройшла флеш-акція «Мій край на карті Луганщини», мета якої – розповісти молоді про туристичні об’єкти кожного населеного пункту області. Активними учасниками акції стали і бібліотеки комунального закладу «Лисичанська ЦБС». Краєзнавчо – туристичний маршрут, запропонований фахівцями центральної бібліотеки, учні СОШ№14 пройшли разом з лисичанським журналістом, краєзнавцем, кінорежисером, поетом В.Кихтенко та оператором М.Марченко. Вони- автори відеофільму «Сентиментальные прогулки», друга частина якого – «Пять чудес Лисичанска» й була взята за основу мандрівки «Пам’ятними  місцями Лисичанська». Наше місто багате на визначні місця, деякі з них стали вже символами Лисичанська. Але є й такі, що відрізняються своєю унікальністю, своєю історичною значимістю. Це – перший гірський учбовий заклад – штейгерська школа, Муравське джерело, Свято-Нікольський храм, повітряна підвесна канатна дорога,  первістка  хімічної промисловості Донбасу - завод «Донсода», який, на жаль, залишився для нащадків лише у кадрі краєзнавця. Після перегляду фільму молодь поспілкувалася з авторами стрічки. Наприкінці з задоволенням «пройшлись» вулицями рідного міста і прослухали пісню про Лисиче В.Кихтенка, яка пролунала з відеоролика «Цвети и процвітай мой город Лисичанск». Користувачи дитячої бібліотеки №1 стали учасниками заочної подорожі вулицями міста, екскурсоводом якої був головний архітектор, краєзнавець М.М.Ломако. Він розповів  про історію створення назв вулиць, познайомив учасників флеш-акції з найстарішими пам’ятниками архітектури міста, створеними власноруч картами, які відображають історію перших поселень нашого краю. Одним днем одночасно молодь Лисичанська побувала біля історичних пам’ятників у різних  куточках  рідного  міста.  Для своїх користувачів  бібліотека-філія сімейного читання №2 оформила виставку краєзнавчої літератури  «Люблю над Дінцем своє місто зелене» просто неба біля пам’ятника нашому славетному земляку К.Є.Ворошилову. Зустріч бібліотекарів бібліотеки-філії №9 із своїми читачами відбулася біля пам’ятника видатного українського поета-лірика В.М.Сосюри, яку далі було продовжено екскурсією до музею В.Сосюри. Час історичних повідомлень «Пам'ять про подвиг збережуть обеліски» було проведено для користувачів бібліотеки-філії сімейного читання №8 біля стели загиблим героям меморіального комплексу «Привільський плацдарм». Про видатну людину Ф.С.Капусту молодь м.Новодружеська, читачи бібліотеки-філії для дітей №7, дізналася з уроку-пам'яті «Ф.С.Капуста – людина-легенда», який пройшов біля меморіальної дошки на честь славнозвісного земляка. Вшанували пам'ять лисичан - учасників ліквідації чорнобильської катастрофи біля пам’ятника на їх честь юнаки та дівчата – читачі бібліотеки-філії для дітей №10. Своїми враженнями учасники флеш-акції обмінювались в онлайн-спілкуванні.

Заходи до 75-ї річниці створення Луганської області.

     Розширити свої знання про рідну Луганщину молоді допомогли такі заходи: історико-краєзнавца година «Моя земля – земля моїх батьків»; слайд-година «Пам'ятні міста Луганщини» (бібліотека для дітей №1); краєзнавчий конкурс «Дивосвіт рідного краю»; краєзнавча презентація «Край мій – Луганщина»; віртуальна мандрівка «Подорожуємо Україною», один з маршрутів якої пролягав до Східної України -Донецької та Луганської областей (бібліотека-філія сімейного читання №2); краєзнавча панорама «Мій рідний край – це серця рідна пристань»; літературно-краєзнавча подорож «Луганщина – рідний край» (Бібліотека-філія №6); краєзнавча вікторина «Про батьківський край у книги запитай» (бібліотека-філія для дітей №10);усний журнал «Квітни рідна Луганщина», який складався з трьох сторінок: «Скарби землі Луганської», «Наші православні земляки», «Екостежинами рідної землі»; краєзнавчий аспект було розкрито під час презентації книги «Православні храми Луганщини» (бібліотека-філія №3); історичний екскурс «Рідний край – гордість моя» познайомив читачів бібліотеки-філії №9 з історією утвердження Луганської області, її розвитком, видатними особистостями, які прославили наш край – письменниками, художниками, акторами, науковцями, спортсменами. Було зроблено акцент на основні віхи історії Луганщини, знання якої учасники заходу мали можливість продемонструвати, взявши участь в краєзнавчій вікторині «Стежками рідного краю».

     Літературно – краєзнавчий етюд «Світає на моїй землі і  сонце сходить в Україні» пройшов у стінах центральної книгозбірні. Бібліотекарі провели для учнів відео-екскурс по містах області, кожне з яких пов’язане з історичними подіями та видатними особами краю. Під час заходу лунали вірші та пісні про Луганщину як відомих авторів, місцевих та луганських поетів, так і самих учнів. А.Катериніна зачитала уривок зі свого етюду «Рідні простори»», який був відзначений дипломом міського конкурсу творчих робіт «Проба пера», присвяченого ювілею області. Учениця 8 кл. Н.Горбачова презентувала відеоролик про природні багатства рідного краю та міста, лейтмотивом якого було заклик про бережливе відношення до оточуючого середовища і природних скарбів нашої малої батьківщини.

    У рамках святкування 75-ї річниці створення Луганської області в центральній бібліотеці відбулася також зустріч з краєзнавцем міста, членом НСКУ, автором дослідницьких робіт з історії міста, краю, головним архітектором Лисичанська М.М.Ломако.З його участю для студентів ЛНХТ пройшов літературо – краєзнавчий час «Третя Рота і Лисиче давно з’єдналися  в одне». Під час спілкування молоді з краєзнавцем, який поділився своїми розвідками стосовно перших поселень у нашому краї, пройшов показ слайд- шоу авторських архітектурних проектів М.М.Ломако, що  стали прикрасою Лисичанська, відео ролика про рідне місто. Огляд науково-дослідницького матеріалу – книжок, статей з періодики - почесного гостя, пригорнув увагу присутніх до краєзнавчого фонду центральної бібліотеки. Було відзначено високу оцінку дослідницької роботи М.Ломако – нещодавно він зарахований до Національної Спілки Краєзнавців України. А одна з його карт – «Славяносербія, 1755 рік» - була надрукована у 9-томі «Енциклопедії України». Молодь виявила свою зацікавленість до історії краю і небайдужість до долі рідного міста.

     Відвідувачам центральної бібліотеки було запропоновано прийняти участь у турнірі знавців з історії Луганщини «Наш край у назвах»,відповіді на запитання якого можна було знайти в літературі, представленій на постійно-діючій книжково-ілюстративній виставці-панорамі «Луганщина – гордість моя» у рубриках «Так все починалось», «Мій край – історія жива», «Квітне талантами земля моя», «Лисиче рідне, з Луганщиною єдине» та ін.

    Розкриттю фонду краєзнавчих документів про Луганську область, її самобутність і неповторність, її історію, природу, видатних особистостей, які прославили Луганщину своїми досягненнями, сприяли також: виставка-екскурс «Луганщина – з давнини до сьогодення» (б-ф сімейного читання №2); виставка- екскурс «Гортаючи сторінки історії краю» (бібліотека для дітей №1): виставка-краєвид «Моя Луганщина, рідна сторона» (б-ф №6); виставка-подорож «Наш край Луганщина» (б-ф сімейного читання №8); виставка-перегляд «Чи знаєте ви свій край» (б-ф для дітей №7); міні-виставки-ювіляри «З днем народження, Луганщина!» (б-ф сімейного читання №2 та б-ф для дітей №7); фотовиставка «Краса куточків рідної землі» фотохудожника О.Олесєюка (б-ф сімейного читання №5).

     Читачі центральної бібліотеки мали можливість углибитись в історію краю через художні твори Б.Горбатова, Л.Губіна, Г.Довнара, А.Медведенко, В.Спектра, Кіма Іванцова, М.Малахути, В.Титова та ін., з якими можна було познайомитись на виставці – перегляді «Люби і знай свій рідний край: історія Луганщини в художній літературі». Біля виставки проводились огляди – анотації, голосні читання уривків з запропонованих творів. Це сприяло підвищенню зацікавленості історією краю, пропаганді краєзнавчого фонду, знайомству з творчістю луганських письменників , інтересу до читання.

     В бібліотеках КЗ «Лисичанська ЦБС» оформлені постійно діючі краєзнавчо-інформаційні куточки, стенди: «Мій рідний край оспіваний вітрами», «Як тебе не любити, рідний краю мій» (б-ф №3); «Немає кращої землі, ніж та, що зветься рідним краєм» (б-ф для дітей №7) та ін.

     Для всіх користувачів бібліотек системи та на допомогу вчителям, керівникам позашкільної роботи з юнацтвом було оформлено папки-накопичувачі, теки-архіви, інформаційні досьє, тематичні кейси, такі як: «Здесь воздух на истории настоян» (центральна бібліотека); «75 років Луганської області» (б-ф №6); «Луганщина – світанок України» (б-ф для дітей №7); «Цікавинки нашого краю» (б-ф сімейного читання №8); «Луганщина - кроки в історію» (б-ф№9); протягом року поповнювались та редагувались краєзнавчі картотеки періодичних видань «Сторінки історії  краю в обласних публікаціях»  (центральна бібліотека); «Луганщина – край турботи і надії»(б-ф сімейного читання №2); «Мій рідний край – Вітчизни частка» (б-ф сімейного читання №8) та ін.; було створено літературний дайджест «Крізь образи рідного краю: поезія, пісні, присвячені Луганщині» (центр.б-ка).

    Розкриттю краєзнавчого фонду центральної бібліотеки, залученню юнацтва до історії Луганського краю, рідного міста сприяв краєзнавчий час «Краєзнавство - це покликання душі», на який завітали вихованці краєзнавчого гуртку ЦПРШМ (керівник Н.М.Кузьменкова). На екскурсії до відділу краєзнавства центральної бібліотеки юні гості дізналися  про лисичанських краєзнавців, двоє з яких в цьому році були прийняті до лав національної спілки краєзнавців України –  М. М. Ломако та Ю. П. Костриця. Завдяки ім. відроджується та увіковічується історія краю Лисичанська. Підлітки познайомилися з науково-дослідницькими роботами краєзнавців, з цікавими фактами з історії Луганської області  та рідного міста, його видатними людьми.

    Луганщина - багатонаціональний край. Поруч з українцями та росіянами на теріторії області проживають представники 123-х національностей та народностей. Інформуванню читачів про національно-культурне різномаїття Луганщини, вихованню взаєморозуміння, поваги до історії, релігії, звичаїв та способів життя національних меншинств, зміцненню дружніх стосунків різних народів, які проживають у нашому краї, місті сприяли книжково-ілюстративні виставки: «Багатонаціональна Луганщина» (б-ф №6); «Національне співдружжя Донбасу» (б-ф сіменого читання №8); «У дружному колі народів живемо» (б-ф сімейного читання №2): виставка декоративно-прикладного мистецтва «Культура національних меншинств – невід’ємлема складова української культури», де були представлені вироби майстрів різних національностей міста (центральна бібліотека). 

     До Неділі єдності та дружби між народами фахівцями центральної бібліотеки було підготовлено інформацію «Рідне місто в сузір’ї міст Луганської області», де було розкрито історичне значення Лисичанська в історії Донбасу, його унікальність, значність його промисловості в економіці України. Особливий наголос було зроблено на національний склад населення та громадські організації нацменшинств міста та області.

Відповідаючи на питання гри «Фолькограма», яку організували для своїх користувачів у бібліотеці-філії №9, діти дізналися про звичаї,обряди,традиції різних народів, які живуть на території нашого краю, міста. Читачі старшого віку про розподіл населення міста за національними ознаками дізналися з інформаційного вісники «Національне розмаїття Лисичанська».

     Глибше познайомитись з історією рідного міста, його людьми, пам’ятними місцями допомогли: інтернет-презентація «Фото із старого альбому; інформ-коктейль «Легенди Лисичанська» з використанням фактів з однойменної книги В.Кихтенка (бібліотека для дітей №1); краєзнавча подорож «Мое рідне місто»; краєзнавчий конкурс «Назви їх імена « (б-ф сімейного читання №5); краєзнавчий екскурс «Історичне місто Лисичанськ» (б-ф №6); інформаційна година «Рідне місто моє» (б-ф для дітей №7); літературна година «Рідне місто у віршах і прозі» (б-ф для дітей №10); краєзнавчий калейдоскоп «Мне суджено влюбиться в этот город» (бібліотека -філія №9).

       Зацікавити читачів інформацією про Лисичанськ, пригорнути їх увагу до книги про рідне місто бібліотекарям допомогли: виставка-вікторина «Відкрий для себе рідне місто»; книжковий вернісаж «Люблю над Дінцем своє місто зелене» (б-ф сімейного читання №2); виставка періодичних видань «Рідне місто» (б-ф №6); виставка-літопис «Лисичанськ: Час. Події. Люди» (б-ф сімейного читання №8); виставка-екскурс «Починався Донбас з забою» (б-ф для дітей №7); виставка-огляд «Лисиче,моя мати-батьківщино» (б-ф №10),а також постійно діючі краєзнавчі куточки, інформаційні стенди: «Лисичанськ – колиска Донбасу» (б-ф №3); «Минуле стукає в наші серця» (б-ф №9) та інші. Материали тематичних кейсів: «Історія Лисичанська», «Пам'ятники та пам’ятні місця Лисичанська», «Історія вулиць рідного міста», «Історія селища шахти «Матроська» тощо допомогали користувачам бібліотек у пошуку інформації про рідне місто, край, відповідей  на хвилюючі питання, пов’язанні з краєзнавством, при написанні рефератів, докладів.

      В 2013 році міста-супутники Новодружеськ та Привілля відзначили 50-річчя з дня заснування. Бібліотекарі не залишились байдужими до цих  ювілеїв. Користувачі бібліотеки-філії для дітей №7 стали учасниками конкурсу поетичних творів «50 років Новодружеську»; фотоколажу «Історя міста в обличчях», в основі якого – фото із сімейних альбомів новодружан; виставки творчих робіт фотохудожника С.Мілохіна «Рідне місто в об’єктиві майстра»; проглянули фотострічку «Історія місті Новодружеська в історії Луганськокго краю». А фахівці бібліотеки-філії сімейного читання №8 відобразили 50-річну історію Привілля і свої    сподівання на його краще майбутнє в краєзнавчому куточку «Привілля: вчора, сьогодні, завтра».          

      Найцінніший скарб Луганської землі – її люди. Тут народилися, жили і живуть, творили й творять відомі на весь світ письменники, художники, артисти, музиканти, співаки, чиї імена яскраво висвічуються гранями таланту. В ювілейний рік області Луганщина відзначила у січні 115- ту річницю з дня народження В. М. Сосюри – земляка-поета ХХ сторіччя світового рівня. Лисичани разом з бібліотекарями, поетами літературного об’єднання «Істок» вшанували пам’ять видатного земляка біля пам’ятника В. Сосюри. Йому було присвячено міське літературно-музичне свято «Голос ніжності серця», яке пройшло на базі ДК ім.. Сосюри. Окрім зворушливих, проникливих, вдячних слів на адресу ювіляра лунали нетлінні рядки віршів В. Сосюри про рідний край, Третю Роту. Свої вірші незрівняному соловейку Донбасу присвячували В.Коміна, М.Лисицький, А. Проневич та інш.

     Для прихильників творчості видатного письменника було запропоновано відеофільм «І виріс я з робітників» та літературно-поетичну композицію «Вас тут каждый узнает по голосу» з цікавою вікториною «Син донецького краю шахтарського» про життєвий і творчий шлях В. Сосюри (центральна бібліотека);  День земляка «Сосюра – знайомий і незнайомий» (бібліотека-філія №9); краєзнавчі читання «Нас поріднило ім'я Сосюри» (бібліотека-філія для дітей №10); година поезії «Такий ніжний, такий тривожний» (бібліотека-філія №7); інформаційний діалог «Співець рідного краю» та конкурс на кращого читця віршів В.Сосюри (б-ф №6).

     Життєвому і творчому шляху видатного поета-земляка були присвячені виставка-портрет «Незабутній наш співець» (б-ф сімейного читання №5), виставка-спогад «Поет-земляк В.Сосюра» (б-ф №6). «Краю мій, тобою повна грудь» - під такою назвою була оформлена у центральній бібліотеці виставка-експозиція ілюстрацій луганського художника-графіка В. В. Лихоносова за творами В. Сосюри про рідні Дебальцеве, Лисиче.

     Лисичанські поети вшанували пам’ять поета-земляка, прийнявши участь у відкритому конкурсі «Срібні дзвони» і присвяченому 115-тій річниці В. Сосюри, який проходив у травні в Дебальцево. Серед учасників конкурсу – поетів, художників, читців із різних міст Донецької та Луганської області – були лисичани Анатолій Олексієнко та Алла Проневич. Вони мали змогу поспілкуватися з правнуками поета Олексієм та Лесею Сосюрами – почесними гостями конкурсу.

     Медіапроект «Він жив серед нас, він нас любив» та виставка-портрет «Безкомпромісний лицар національних ідей» (центральна бібліотека) були присвячені ще одній яскравій особистості Луганщини – Б. Д. Грінченко, видатному українському письменнику, вченому, мовознавцю, освітньому та громадському діячу ХІХ – ХХ сторіччя. Йому були присвячені також виставка-ювілей «Незламний лицар правди» (б-ф для дітей №7); книжково-ілюстративна виставка «Пам'ять роду людського» (б-ф сімейного читання №5), вечір-портрет «Наш славетний земляк Б.Грінченко» (б-ф №3).

       Виставка-дослідження « В. Гаршин та Луганщина», презентація якої відбулася в центральній бібліотеці, розкрила період життя і творчості відомого російського письменника, який пов’язаний з його перебуванням у Старобільську, де пройшло його дитинство та юнацтво, куди протягом життя він повертався неодноразово. Читачі бібліотеки, які завітали у той час до краєзнавчого відділу, мали змогу переглянути відеонарис про В. Гаршина.

      Талановитим митцям краю в області культури та мистецтва Б. А. Руденко, М. В. Можаєву та іншим було присвячено ювілейні візитки, які знайшли своє місце на виставці «Луганщина – гордість моя» в рубриці «Квітне талантами земле моя». Виставка – бенефіс «Михайло Голубович в житті і творчості», яка також експонувалась  до 70-річчя народного артиста України, почесного громадянина Луганщини (центральна бібліотека).

      Пишаються луганчани і своїми спортсменами. До ювілеїв олімпійських чемпіонів М. Чужикова та С. Бубки в центральній бібліотеці було оформлено виставку - ім’я «Спортивна гордість Луганщини». Рубрику сайту бібліотеки «Ви наша гордість, земляки» поповнили біографічні довідки до ювілеїв М. Ф. Чужикова, С. В. Кафтанова, С. Л. Горбачова. Краєзнавчі замальовки «За датами – імена, за іменами – історія» - про видатні особистості М. П. Холоділіна, А. В. Пастухова, В. В. Шевченко, Ф. А. Сергєєва (Артема), які своїми долями створювали біографію Луганщини.

      В інформаційній довідці «Культурна спадщина Лисичанська: видатні діячі в області культури та мистецтва - земляки», яка була підготовлена до Неділі єдності і дружби народів фахівцями  центральної бібліотеки, мова йшла про видатного українського поета В. Сосюру, відомого російського письменника П. Сєвєрова, заслуженого художника УРСР С. Адамовича, заслужених артистів України С. Горбачова, Д. Лаленкова та інших, чиї ім’я та долі пов’язані з Лисичанськом.

     Юнацтву, користувачам інтернет-залу бібліотеки для дітей №1, було  запропоновано відео-подорож «Знамениті люди Луганщини», яка познайомила з земляками, чиї імена прославляли наш край в різні часи – В.Далем, Б.Грінченко, О.Стахановим, С.Бубкою та ін.. В бібліотеці №3 пройшов День інформації «Славетні імена в історії України». Багато зворушливих слів прозвучало на адресу наших видатних земляків. Їїм було присвячено огляд літератури «Гордість нашого краю».

     Інформаційний куточок «Обличча Луганщини» було оформлено в бібліотеці-філії №9. На шпальтах рубрики «Жити та працювати в ім’я Луганщини» розміщені фото та розповіді про видатних людей краю, які були  удостоєнні звання «Почесний громадянин Луганщини», серед них - вчені, лікарі, шахтарі, митці, політики. В рубриці «Достойні представники свого краю» - інформація про сучасників, які представляють Луганщину на українських та закордонних сценах, чиї обличчя ми бачимо на екрані.

      Знаним трудівникам Лисичанська Герою Соціалістичної Праці, Почесному шахтарю П.К.Поджарову та Заслуженому працівнику промисловості Г. К. Фабричній присвячена виставка-шана «У гідній справі увічнені ім’я» (центральна бібліотека). Про Героїв Соціалістичної Праці луганчан та лисичан - виставка-екскурс «Працею прославлені імена» (б-ф №6). На вечорі-зустрічі з краєзнавцем В.Я.Мовчаном «Наш знатний земляк Ф.С.Капуста» (б-ф для дітей №7) було вшановано пам'ять людини з великим серцем, патріота свого міста, директора шахти «Новодружеська» Федора Семеновича Капусти. До бібліотеки завітав його син Борис Семенович Капуста, який зараз живе у м.Дніпропетровську, де працює у Національному гірничому інституті.

     Про лисичан, які своїми справами зробили внесок у розвиток економіки, культури, освіти міста розповідають матеріали папок-персоналій, біографічних досьє, тематичних кейсів, таких як «Вони прославили наше місто», «Честь і слава Лисичанська», «Славетні імена в історії міста» та ін. Лисичанам є ким пишатись і на кого рівнятись.

    Під час проведення заходів, презентацій виставок бібліотекарі системи широко використовували відеофільми з серії «Луганщина в лицах». В краєзнавчому відділі центральної бібліотеки протягом року діяв краєзнавчій відео зал «Історія в обличчях». Було продемонстровано 10 DWD-фільмів, в тому числі про видатних луганчан В.Сосюру, Б.Грінченко, В.Гаршина, С.Бубку тощо,  які передивились понад 235 користувачив бібліотеки.  ПРОДОЛЖЕНИЕ