Воскресенье, 25.02.2024, 04:10

Меню сайта
Календарь
«  Февраль 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Новинки литературы

НОВИНКИ ЛІТЕРАТУРИ
 
Червень- 2017

Історія

63.5 (4Укр) Лаврик О. 1000 цікавих фактів про Україну. – Х.: Віват, 2015.- 256с.

У цій книжці зібрано кілька сотень цікавих фактів про все, що стосується України. Культура, історія, археологія, географія, побут, природа, персони – усе це та ще багато іншого пропонується до уваги допитливого читача.

 

63.5 (4Укр) Лищік Ю. Чигирин – гетьманська столиця. – К.: «Кліо», 2016.-392с.

Це видання є першим узагальнюючим дослідженням з історії гетьманської столиці – Чигирина, з яким пов’язані часи національно-визвольної війни українського народу 1648-1658 р.р. Книга. В якій охоплено події з давніх часів до XIX ст., проливали світло на незнані сторінки історичного минулого України козацької доби.

 

Фольклор. Народознавство

82.3 (4Укр) Золоте чересло: Книга народних ремесел, звичаїв та побуту в Україні. - К.: «Мистецтво», 2016.-  336с.

«Золоте чересло» - одна з найцікавіших рукописних книжок XVII ст., яка не загубилася в хвилях часу і дійшла до нас. Вона перебувала в безвісті півтора століття, побачивши світ лише 1912 р. Написав її видатний поет Климентій Зіновіїв. Цю рукописну збірку Іван Франко зарахував до найкращих надбань українського письменства

 

Художня література

84 (4Рос) Абгарян Н. Манюня: повість. – К.: Рідна мова, 2016.-384с.

«Манюня» – світла, пронизана сонцем і запахами східного ринку та напрочуд смішна розповідь про дитинство, про двох дівчаток-підлітків – Наріне і Манюню, про їхніх родичів, які постійно потрапляють у кумедні ситуації.

 

84 (4Вел) Бовен Д. Вуличний кіт на ім’я Боб.- К.: Рідна мова, 2016.- 208с.

Ця історія сталася в Лондоні, хоч могла трапитися в будь-якому сучасному великому місті. Два випадкові знайомі – вуличний музикант і вуличний рудий кіт – стають друзями на все життя і дарують один одному надію на щастя.

 

84 (4Пол) Вишневський Я. Самотність у Мережі.: роман. – К.: Рідна мова, - 2015. – 424с.

«Самотність в Мережі» - це історія віртуального кохання, що стала реальністю. Герої роману зустрічаються в Інтернет-чатах, обмінюються фантазіями, розповідають історії зі свого життя. Зустрінуться вони в Парижі, подолавши не одне випробування, але головним випробуванням для кохання стане нова зустріч…

 

84 (4Укр) Войніцький А.Л. Скільки коштує бути білою вороною. – Х.: Віват, 2015.- 160с.

Скільки коштує бути білою вороною? І чи можливо в сучасному світі відійти від стереотипів і встановлених суспільством правил? Автор не пропонує однозначних відповідей на ці запитання їх просто не існує.

Для оповідань Андрія  Войніцького характерний глибокий психологізм. Його герої можуть шокувати своїми вчинками, але ці вчинки щирі та правдиві. Хтось із читачів знайде у цих історіях себе, хтось буде всіма силами заперечувати найменшу схожість, але і тим, і іншим сподобається оригінальні сюжети й майстерність прозаїка.

 

84 (4Укр) Коломійчук Б. Небо над Віднем. – Х.: «Час читати», 2016.- 203с.

Роман «Небо над Віднем» розповідає про загадкові події, що мали місце у Львові, Будапешті та Відні на початку Першої Світової війни.

 

84 (4Укр) Рогожа В. Запороги: Трилогія. – К.: Саміт-книга, 2015.-392с.

Запорогами сучасники називали запорозьких козаків, котрі проживали на островах або березі Дніпра за порогами.

Перший том трилогії присвячений Петру Сагайдачному, другий том – Богдану Хмельницькому, третій – Івану Мазепі.

 

84 (4Укр)Чупа О.А. Акваріум: роман-антиутопія. – Х.: Віват, 2015. - 144с.

«Акваріум» - справжній шок навіть для найвибагливішого читача… «Ці раби, яких я виховав, ніколи не зможуть стати людьми», - свідчить передсмертна записка власника акваріума. Щоправда, це не такий акваріум, який ми звикли бачити. В акваріумі головного героя мешкають… дорослі люди, зменшені в десятки разів за допомогою медичного препарату. Господар акваріума проводить на них досліди і встановлює свої закони. Фантастика? Звичайно… Та чи не зустрінемо ми на сторінках цієї книжки знайомі обличчя…

 

84 (4Укр) Щербачов В.В. Олімпійський Синдром Гімалаїв. – К.: Саміт-книга, 2016.- 120с.

Захоплюючі історії про Гімалаї і Антарктиду, написані відомим журналістом під час його подорожей.

 

Мистецтво

85. 143. Кононенко В. Загадковий світ мистецтва: нариси з історії західно - європейського живопису.

Книга присвячена творчості найвидатніших живописців Західної Європи від доби Відродження до поч.. XX ст.

 
 
Травень - Червень 2017
 

Історія

63.3 (4Укр) Загребельний М.П. Богдан Ступка. - Х.: Бібколектор, 2016. – 120с.

Богдан Ступка – видатний український актор, лауреат багатьох премій, народний артист, Герой України. Річард III, Король Лір, гетьман Мазепа, Тев̛’є-молочник, Леонід Брежнєв… Це лише невеликий перелік ролей, які зіграв у театрі і кіно Богдан Ступка. Про його життя та діяльність читайте у цій книзі.

 

63.3 (4Укр) Ушкалов Л. Григорій Квітка-Основ’яненко. -Х.:Фоліо, 2016.-122с.

Григорій Квітка-Основ’яненко – перший український прозаїк, творчість якого мала значний вплив на розвиток української літератури. Він дуже любив свою рідну Харківщину, її природу, звичаї її мешканців, які стали героями його творів.

 

63.3 (4Укр) Яневський Д.Б. Проект Україна: Відомі  історії нашої держави.-Х.:Фоліо, 2016.-287с.

У новій книжці відомого тележурналіста, доктора історичний наук Данила Яневського розповідається про те, що відбувалося на землі, яка зараз називається Україною, починаючи  з середини X ст. до об’єднання 1386 року Королівства Польського та Великого Князівства Литовського, до складу якого входила сучасна Правобережна Україна.

 

 63.3 (4Укр)Яневський Д.Б. Проект Україна: Відомі  історії нашої держави: Продовження: 1774-1914р.р..-К.: «Довженко Букс», 2016.-286с.

Ця книга – продовження розповіді «Проект «Україна»

 

Економіка

65.05 Геращенко О.Л. Економіка XXI: Країни, підприємства, людини.-К.: «Довженко Букс», 2016.-303с.

Цю книгу написано для людей, що живуть в економічному світі. Взагалі-то, ми всі живемо в ньому. Цю книгу написано так, щоб її зміг написати кожен. Прочитати, зрозуміти і щось змінити в своєму житті.

Як стати економічно ефективним самостійно, стати економічно успішним і жити в світі, де інші люди також досягають успіх?

 

Політика

66.3 (4Укр) Яневський Д.Б. Загублена історія втраченої держави. - Х.: Фоліо, 2016.-252с.

Нова книга Данила Яневського адресована не тільки політикам і політологам, але й любителям з написання, переписування та удосконалення Конституції України. Агресивне невігластво, неповага до опонентів та партнерів, безвідповідальність та принципова безпринципність – це головні риси сучасного українського політика.  Країна колосальної та незбагненої культурної традиції, її громадяни, яких зневажливо називають населенням, є лише ресурсом для задоволення їх первинних рефлексів, задовольнити які можна лише викорінивши поняття «Право», «Закон», «Совість», «Культура», «Людина».

 

Художня література

84 (4Укр) Винничук Ю. Весняні ігри в осінніх садах. – Х.: Фоліо, 2016.-313с.

Роман «Весняні ігри в осінніх садах» є, мабуть, найскандальнішим із всіх його творів. Еротичність і відкритість цього твору викликали у свій час цілий шквал пуританського обурення. Але це не просто відвертість, це щира сповідь головного героя, самотнього чоловіка, і сповідь ця сповнена іронії та самоіронії, комедії та трагедії.

 

84 (4Укр) Винничук Ю. Груші в тісті. – Х.: Фоліо, 2015.-349с.

Це автобіографічний роман Юрія Винничука. «Груші в тісті» видавався неодноразово і завжди мав великий успіх. У ньому автор розповідає про Львів кінця 1970-х - початку 1980-х років, тобто про свою молодість: коли він фарцував (цікаво, чи всі молоді зараз знають що це), вчився в інституті, служив у лавах армії і … любив. Любив усе – дівчат, друзів, поезію, пригоди… тобто саме життя. Тому у «Грушах…» - безліч історій, наповнених шаленим гумором (не завжди цнотливим), і навіть, пікантними подробицями життя львівської богеми 70-80-х роківа минулого століття.

 

84 (4Укр) Винничук Ю. Мальва Ланда: роман. – Х.: Фоліо, 2016.-602с.

Роман «Мальва Ланда» став квінтесенцією безмежної фантазії Юрія Винничука, його сміливого гумору та спокусливого еротизму. Цей твір насичений дивовижними персонажами, сюрреалістичними мареннями та хвилюючими поворотами сюжету. Дія його відбувається на фантазійній сміттярці, яка насичена симпатичними потворами. Але не все так смішно. Написаний на початку 90-х років, цей роман видався на диво сучасним.

 

84 (4Укр) Винничук Ю. Місце для дракона. – Х.: Фоліо, 2015.-313с.

«Місце для дракона» - напрочуд дивна історія, в якій все навпаки: дракон на ім’я Грицько – це не лютий і кровожерливий хижак, що поїдає молодиць, а добрий, травоїдний мрійник та романтик, натомість лицарі на чолі з володарем королівства – підступні та трусливі романтики. Дракон милується метеликами, пише вірші та читає Біблію. Біля його печери замість людських кісок – доглянуті клумбочки мальв, а своє полум’яне дихання він спрямовує тільки вгору – щоб не нищити природу. Він не їсть м’яса і не хоче нікого вбивати.

Але традицій ніхто не скасовував, і ці традиції зобов’язують будь-що знищити дракона. Добро і зло міняються масками – люди стали драконами, а Грицько-дракон – більше людина, ніж самі люди. Отож, чи зможе зрозуміти він закони людського світу, а головне – виправдати їх? Чи знайдеться місце драконові – метелику серед придворних інтриг, королівських змов, лицарських поєдинків і боротьби за принцесу?

 

84 (4Укр) Винничук Ю. Цензор снів. – К.: Довженко Букс, 2016.-319с.

Головних героїв цього роману двоє. Вони різні за характером і поглядами, вони антиподи, але багато чого в них є спільного. Але не зважаючи на все це, вони друзями не були, просто інколи життя їх зводило, аби швидко знову розвести, самих їх смерть оминала, смерть завжди була на півкроку від кожного з них і била прицільно, але помилялася як раз на тих півкроку чи півхвилини.

 

84 (7 Кол) Гарсія Маркес Г. Кохання під час холери: роман – Х.: Фоліо, 2016.- 476с.

«Кохання під час холери» називають «найоптимістичнішим» з романів Маркеса. Це зворушлива історія кохання, яке  перемагає все – час і простір, життєві негаразди і навіть недосконалість людської душі. Колись головна героїня роману Ферміна Даса знехтувала юнацьку любов Флорентіно Арісі і стала дружиною поважного доктора. Але Флорентіно екає свого часу – цілих 54 роки…

 

84 (4Пол) Зануссі К. Стратегії життя, або як з’їсти тістечко і далі його мати. – К.: Довженко Букс, 2016. – 356с.

Кшиштоф Зануссі – видатний польський режисер, сценарист і письменник, лауреат багатьох кінофестивалів, володар численних призів.  Це нова книга Зануссі, в якій він розмірковує над ключовими питаннями людського буття, як то любов, творчість, мораль, релігія.

До кожного розділу додаються QR-коди, за якими можна подивитись в інтернеті уривки з фільмів режисера.

 

84 (4Пол) Зануссі К. Час помирати: Спогади, роздуми, анекдоти. – Х.: Фоліо, 2016.- 236с.

«Час помирати» - це розповідь справжнього митця про його непростий шлях у мистецтві і про людей, що його оточували, серед яких було немало цікавих особистостей, таких, як Папа Іван Павло II, президент Чехії Вацлав Гавел та багато інших.

 

84 (4Укр) Кокотюха А. Автомобіль із пекарської. –К.: Довженко Букс, 2016. – 283с.

Львів, 1911 рік. У центрі міста у власному розкішному автомобілі знайдено мертвою доньку нафтового магната. У вбивстві підозрюють її таємного коханця. Події розвиваються дуже напружено…

 

84 (4Укр) Лущик П. Радники князя Лева: роман. – К.: Довженко Букс, 2016. – 250с.

Сподівання Данила Галицького на допомогу Риму у його боротьбі із Золотою ордою не справдилися. На Руську землю знову прийшли монголи. Король Данило помер, та і не виконавши своєї місії. Те, чого не вдалося батькові, намагається здійснити його син Лев. І саме тоді до Львова знову повертаються хрестоносці. Але цього разу – не допомагати…

 

84 (4Укр) Положій Є. Іловайськ. – Х.: Фоліо, 2016.- 378с.

«Іловайськ» - книга про мужність,неймовірний героїзм і людяність українських солдат і офіцерів, бійців добровольчих батальйонів, тих, хто опинився в кінці серпня 2014 року в «іловайському котлі», що став найбільшою поразкою української  армії в ході війни на Сході. Це чесна книга про війну, яка, як відомо, нікого ще не зробила краще, натомість, серед крові, вогню та заліза люди залишаються людьми. Книга побудована на реальних подіях.

 

84 (4Укр) Положій Є. Дядечко на ім’я Бог. – К.: Довженко Букс, 2016.- 347с.

… Як відомо, коли ти розмовляєш з Богом, то це молитва, а от коли Бог розмовляє з тобою, то це певне шизофренія. Так і є…

Це історія трьох людей, долі яких дивно перетинаються. Кожен хоче знати відповідь на одне запитання: що буде після того, як я умру?

Так чи інакше, кожен з них отримує те, чого прагнув. Можливо і відповідь на своє запитання…

 

84 (4 Укр) Положій Є. Мері та її аеропорт: роман. – Х.:Бібколектор, 2016.- 282с.

Ця історія про Германа та Мері – про те, як легко можна втратити кохання і як важко звільнитися потім від нього. Захоплююча, інколи смішна, інколи сумна книжка, в якій, як і в житті, щастя обов’язково є – бо його не може не бути.

 

84 (4Укр) Положій Є. Потяг. - Х.: Фоліо, 2016.- 251с.

Якщо шлюби вершаться на небесах, то вибори – вночі біля урн. Це правдива і смілива книга про українські реалії, про людину, яка народилася не в той час. І не в тому місці…

 

84 (4Укр) Скрябін К. Проза. – Х.: Фоліо, 2016.- 378с.

До цього видання включено усі прозові твори Кузьми Скрябіна, в яких як найкраще розкрився його оригінальний, приправлений іскрометним гумором письменницький талант.

 

84 (4Укр) Трофимович В. Любов на лінії вогню. – Х.: Фоліо, 2016.- 285с.

Василіса Трофимович – журналіст, колишній прес-офіцер добровольчих формувань,  півтора року провела в АТО. У збірці замальовок сплелися разом реальні події, документальні факти і справжні почуття. Почуття на лінії вогню, які увібрали і високу любов, і зраду, і розпач, і тугу за загиблим щастям.

 

84 (4 Укр) Чемерис В.  Анна Київська. – Х.: Фоліо, 2016. – 220с.

«… Я народилася багато століть тому і була дочкою київського князя Ярослава Мудрого. Власне, однією з його доньок, найменшою. Про мене історики сьогодні пишуть десь приблизно так: «Майбутня королева Франції в дитинстві була схожа на янгола. Золотаві кучері, милий пустотливо-бешкетний погляд робили її зовнішність неповторною.» Процитуймо джерела далі: батько виховував дочок як амазонок, тож Анна з дитинства впевнено трималася в сідлі, фехтувала незгірш за братів, не пропускала жодного сезону полювання, відзначалася впертістю і силою характеру. Росла вона в часи процвітання Русі. Київ, за прикладом Константинополя, був прикрашений Золотими ворітьми і незрівнянним Софійським собором. Ярослав, представник нового покоління грамотних, освічений християн, зібрав багату бібліотеку давньоруських і грецьких книг. Анна була блискуче освічена, володіла грецькою і латиною.»

Таїна життя і смерті Анни Ярославівни, відомої з історичних джерел як Анна Київська, попри всі зусилля дослідників, зокрема істориків та науковців, все ще залишається загадкою, цікавою і незбагненною, не тільки української чи французької, а й світової історії.

Саме їй, красуні Анні, донці Ярослава Мудрого, першій королеві Франції присвячений новий роман Валентина Чемериса.

 

84 (4 Укр) Чемерис В.  Марина – цариця Московська: історичний роман . – К.: Довженко Букс, 2016. – 699с.

Марина Нішек, польська графиня, 18-річня дочка воєводи з українського Самбура, з Карпат, волею випадку стала царицею і дружиною двох царів тих лихих часів. Про це й розповідається в романі Валентина Чемериса.

 

84 (4 Укр) Чемерис В.  Сини змієногої богині: роман. – Х.: Фоліо, 2016. – 666с.

Це роман про загадкову  і таємничу країну Скіфію, яка у VII ст. до н.е. з’явилась на південних теренах України. Легендарна і реальна, знана нам і незнана, що й нині дивує і вражає людство…

 

 

Квітень - 2017

Технічні науки

32.97 Киричок Т.Ю. Мережеві електронні видання: довідник.-К.: НТУУ «КПІ»,вид-во «Політехніка», 2016.-300с.

Довідник для фахівців з мультимедіа, студентів, аспірантів детально висвітлює основні відомості щодо мережевих електронних видань. Описує створення мережевих видань, подає визначення та класифікацію, систематизує нормативну базу.

36.99 Лильо І. Львівська кухня. – Х.: Факт, 2016.- 255с.

Ось уже років із 7-8, як Львів увірвався на всіх парах увірвався у перегони за звання гастрономічної столиці Центрально-Східної Європи. Багато туристів їдуть до Львова поблукати історичними місцями та поїсти місцевих смаколиків.

Львівська кухня – це напрочуд дивна суміш української, польської, єврейської, вірменської та австрійської традицій. Тому ця кухня неповторна.

Ця книжка лише на перший погляд присвячена кухні. Насправді вона набагато цікавіша та змістовніша. Відомий знавець міста Лева – Ігор Лильо поєднав історії з життя відомих людей давнього Львова та Галичини з характерними саме для їхнього характеру рецептами страв. А рецепти ці передавалися у львівських родинах з покоління в покоління, і сучасні господині охоче їх готують і сьогодні.

Історія

63.3 Палій О. 25 перемог України. - К.: К.И.С., 2016.-120с.

Книга Олександра Палія «25 перемог України» популярно викладає історичні події, пов’язані з Україною, що справили найбільший вплив на світову, європейську та українську історію. Перелічені в книзі факти визнані й підтверджені академічною наукою.

У своєму щоденнику український кінорежисер Олександр Довженко писав: «Єдина країна в світі, де викладалася в університетах історія цієї країни, де історія вважалася чимось забороненим – це Україна. Другої такої країни на земній кулі нема».

До речі, на обкладинці – репродукція картини Миколи Струннікова «Запорожець». Полотно написане 1906 року зі всесвітньовідомого українського борця Івана Піддубного.

Літературознавство

82.3 (4 Укр) Войтович В. Українська міфологія. - К.: «Либідь»,2015.-664с.

Валерій Войтович – письменник, художник, дослідник української міфології. Він вважає, що вивчати міфологію важливо і необхідно, бо вона створена народом у віках, і саме вона є тим началом, що творить обличчя кожного народу, стаючи, з рештою, однією з великих ланок пізнання себе в часі.

                                       Художня література            

84 (7П) Альєнде Ісабель. Оповідки Єви Луни.-Львів: Вид-во Анетти Антоненко, 2016.-256с.

Вперше в Україні виходить книжка сучасної чилійської письменниці Ісабель Альєнде, за якою давно закріпилося неофіційне звання «Габріеля Гарсії Маркеса у спідниці». Вона має 20 книжок, перекладених на 35 мов, 50 міжнародних літературних нагород у 15 країнах.

«Оповідки Єви Луни» - це історії кохання і зради, честі і безчестя, дружби і ворожнечі. Це історії різних людей, об’єднані багатою уявою, образною мовою та дотепністю відомої молодої письменниці.

84 (5 Япо) Мацуо Басьо. Поезії. – К.: Веселка, 2016.-311с.

Творчість Мацуо Басьо  - одна з самобутніших сторінок не тільки класичної поезії, а й національної культури Японії в цілому. Саме поетичний жанр «хоку», неперевершеним майстром якого був Басьо, є символом класичного японського віршування.

«Хоку» - це й мимовільне поетичне враження від побаченого, і мудрий філософський афоризм, і щиронаївне захоплення красою навколишнього світу.

84 (4 Укр) Волков О. Вовчий місяць. – К.: Нора-Друк,2016.-464с.

Герої роману «Вовчий місяць», колишній вчитель історії, під Новий рік в глушині українських лісів відкопує унікальну знахідку. В цей же час один з найвпливовіших магнатів Південної Америки таємно вирушає в Україну, де на момент його приїзду скоєно кривавий злочин – масовий розстріл людей. Не пов’язані, на перший погляд, між собою події стають основою карколомного сюжету. Читачу пропонується пережити гостросюжетну історію, яку майстерно змоделював неперевершений майстер українського детективу.

84 (4 Укр) Гуменюк Б. Блокпост: Вірші. Новели. Публіцистика. – К.: ВЦ «Академія», 2016.-336с.

У віршах, новелах і публіцистичних одкровеннях цієї книги – пережита автором правда Майдану і війни. Так бачили, відчували і думали мільйони, а тільки він знайшов такі слова…

84 (4 Пол) Зануссі К. Страта двійника: п’єси. – Харків: Орбіта, 2016.-202с.

П’єси видатного польського режисера вперше перекладені українською. Кожна з них являє собою спробу художнього розв’язання тієї чи іншої непростої морально-філософської дилеми. Це чесність проти лжі, людська гідність проти підлості, вибір між любов’ю земною та небесною, чи між сумлінням та ілюзією вседозволеності.

Загальнолюдська проблематика, порушена в цих створах, не залишить байдужою навіть найвибагливішого читача-інтелектуала.

84 (4Укр) Іваничук Р.І. Євангеліє від Томи: триптих повістей. - К.: ДАК «Укрвидавполіграфія».2016.-320с.

Герої повістей відомого українського письменника Романа Іваничука, вирішують, кожен по-своєму, проблему добра і зла в душі людини, намагаються відповісти на вічне питання: що є істина? Це стосується і апостола Томи, що написав свою правду про Сина Божого, і Ренегата, який зрадивши батьківщині, втратив не тільки ім’я, але й  душу., і художника Савояра, який у Львові напередодні Другої світової війни створює картину «Тайна вечеря».

84 (4Укр)  Іваничук Р.І. Осінні узори. Новели і оповідання. – Х.: Орбіта, 2016.- 300с.

«Осінні узори» - це книжка про звичайних людей. Це своєрідна сповідь письменника-життєлюба, літописця не тільки сивої давнини, але й своєї епохи. Тут є все – радість, печаль, краса, усмішка, кохання, надія і сміх. А головне – є мудрість. Справжня мудрість бачити світло навіть у сутінках і віддавати любов беззастережно і чесно. І цією мудрістю щедро ділиться людина чиста, глибока – і водночас дуже проста. Власне, яким і повинен бути справжній мудрец.

84 (4 Укр) Кешеля Д. Родаки: роман-колаж. – К.:ВЦ «Академія», 2016.-384с.

В українській літературі так ніхто не пише, як пише Дмитр Кешеля. На таке читання рідко щастить. «Які сильні натури і як красиво вони живуть»,«Ні, неможливо таке витерпіти», «Який колоритний текст», - налітають такі думки.

Андрій Курков так написав про автора цього роману: «Дмитро Кешеля був «інакшим» геніальним автором за часів СРСР, і вже після незалежності його знову занесли до «інакших» і не помічали в Києві. Прийшла пора зову відкрити Дмитра Кешелю».

84 (4Укр) Брати Капранови. Забудь-річка:роман. – К.: Нора–Друк, 2016.-544с.  

Троє молодих людей завдяки гримасі долі потрапляють на війну під одним іменем – Степан Шагута. Комсомолець воює у дивізії «Галичина», син офіцера УНР – у Червоній армії, а польській жовнір – в УПА.

Багато років потому випадково зустрічаються двоє їхніх нащадків і між ними спалахує кохання. Герої ведуть родинне історичне розслідування трьох доль, які переплуталися і стали фактично однією потрійною долею – долею українця у Другій світовій війні.

84 (4 Укр) Кокотюха А. Повний місяць.-К.: Нора – Друк, 2015.-368с.

Новий роман Андрія Кокотюхи – це детективний трилер, виконаний у стилі ретро–роману, зо захоплює з перших сторінок. А фінал обіцяє несподіванки, яких не чекав, за його зізнанням, сам автор.

84 (4Укр) Костенко Л. Річка Геракліта. - К.: «Либідь», 2016.- 288с.

Звичайно, річки Геракліта як такої у природі немає. Але тим більше вона є. Тим більше – вона скрізь. Річка Геракліта – це психологічний, інтимний, почуттєвий вимір космічного Часу. Це космічний Час, заломлений крізь пам'ять людини.

Цю збірку віршів упорядкувала дочка Ліни Костенко Оксана Пахльовьска. Від віршів, які увійшли до «Річки Геракліти» завжди навертаються сльози.

84 (4Укр) Михед О. Астра: роман.- Львів: Вид-во Анетти Антоненко, 2015.-212с.

О. Михед – культуролог, літературознавець, куратор мистецьких проектів, автор численних публікацій у провідних виданнях Білорусі, Італії, Німеччини, Сербії, США, Чехії.

«Астра» - це захоплива історія життя Віктора Варецького, розказана ним самим. Історія пошуку відповідей на запитання, які краще не ставити…

84 (4Укр) Самойленко В. Час розкиданого каміння. – К.: Ніка - центр, 2015.-168с.

Як складно подеколи буває відділити  сьогодення від днів минулих… Хтозна, як пройде зустріч колишніх друзів, та чи й відбудеться вона взагалі?... Хтозна… Хтозна: чи прийшов час збирати каміння?... Питання, питання…

Головний герой напрочуд тонкого роману «Час розкиданого каміння», роману, який занурить вас у минуле, у бурхливі 90-ті, й виштовхне у цинічних 2000-х. Друзі, однокласники, вороги. Скажені авантюри, пристрасті, зради. Каміння, каміння, каміння…  Чи прийшов час його збирати, чи, може, той час ще попереду!...

84 (4 Укр) Чемерис В. Рогнеда: роман. - Х.: Орбіта, 2016.- 283с.

«Рогнеда» - роман-сказання про вродливу та гордовиту полоцьку книжну. Все, здавалося б, обіцяло їй любов, обожнювання і щастя. Але ці надії рухнули в однумить, коли красуня Рогнеда в потоці суперництва двох рідних братів – Ярополка і Володимира Святославичів, коли виключно – гордо відмовила Володимиру, ще й назвала його зневажливо «сином рабині». Таких